Aktualności Aktualności

Powrót

Degustacja zdrowej żywności z polskich lasów podczas dni Gminy Lipowa

Degustacja zdrowej żywności z polskich lasów podczas dni Gminy Lipowa

W ramach ogólnopolskiego konkursu Lasów Państwowych „Natura od kuchni” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich gospodynie z KGW Twardorzeczka zaprezentowały stoisko promujące żywność z Polskich Lasów podczas dni Gminy Lipowa.

Wśród prezentowanych produktów znalazły się naturalne produkty pochodzenia leśnego, zarówno te roślinne – owoce czy zioła, jak i zwierzęce – mięsa z dzika, jelenia czy sarny.

Na zwycięzców czekają granty w wysokości do 5 tys. zł. Trafią one do organizacji, które przygotują najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów. Zaś dla wszystkich miłośników „dobrego z lasu” powstanie książka kucharska z regionalnymi, domowymi przepisami.

 

W obchodach Dni Gminy Lipowa wzięło udział ponad 2000 osób w tym Parlamentarzyści, Starosta Żywiecki, Wójtowie, Radni, a także Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka Marian Knapek. 

 

Więcej o konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich można przeczytać na stronie:

https://www.cilp.lasy.gov.pl/konkursy/kgw