Aktualności Aktualności

Powrót

Dzień Ziemi- wielkie święto wielu małych inicjatyw

Dzień Ziemi- wielkie święto wielu małych inicjatyw

Ponad 200 dzieci wzięło udział w zorganizowanej przez Leśników akcji „Dzień Ziemi” w Dolinie Zimnika. Wspólnie z leśnikami uprzątnięto ze śmieci okolice ścieżki edukacyjnej i miejsca wypoczynku.

Akcję sprzątania podsumowano prelekcją na temat roli lasu oraz pracy leśnika. Szczególną uwagę poświęcono problemowi śmieci w lasach.  Nie zabrakło tez wspólnego ogniska z kiełbaskami.

Cykliczna akcja jest doskonałą okazją do zwiększenia świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i negatywnych efektów niszczenia środowiska naturalnego. Na wielkie międzynarodowe święto składa się tysiące mniejszych lokalnych wydarzeń.

Tylko w roku ubiegłym leśnicy z Nadleśnictwa Węgierska Górka w ramach swoich codziennych obowiązków zebrali ponad 500m3 śmieci. Wśród odpadów najwięcej jest pojedynczych opakowań, butelek i puszek.

Jesteśmy przekonani, że systematyczne działania edukacyjne i profilaktyczne przynoszą największy wymierny efekt dla lasu- powiedział Nadleśniczy Marian Knapek

Nadleśnictwo Węgierska Górka od lat wspiera inicjatywy szkół, prowadzi edukacje dla wszystkich grup wiekowych oraz bierze udział zbiórce odpadów wtórnych w ramach akcji „drzewko za surowce”.

Pamiętajmy, że nasze „małe” decyzje, podejmowane każdego dnia, składają się na wielki efekt dla lasu i planety.