Aktualności Aktualności

Powrót

Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego

Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego

W sobotę zawodnicy z całej polski zmierzyli się w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim na terenie Nadleśnictwa Węgierska Górka. 210 zawodników zmierzyło się w 14 różnych kategoriach, w tym m.in. w kategorii dla pracowników służb mundurowych.

Sportowe zmagania rozpoczęto w Dolinie Zimnika by następnie przebiec przez Kościelec, Malinowską Skałę z najwyższym punktem trasy na szczycie Góry Skrzyczne.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy wraz z Nadleśnictwem Węgierska Górka, Starostwem Żywieckim oraz Gminą Lipowa.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, posłowie, samorządowcy wraz z Wójtem Gminy Lipowa Janem Górą, a także pracownicy Nadleśnictwa Węgierska Górka wraz z Nadleśniczym Marianem Knapkiem.

Bieg dofinansowano ze środków Ministerstwa sportu i turystyki.

Za cel zawodów organizatorzy postawili przede wszystkim popularyzację biegów górskich, podnoszenie poziomu ogólnej sprawności fizycznej uczestników biegu, promowanie zdrowia i aktywnego wypoczynku poprzez udział w rywalizacji sportowej oraz promowanie wolontariatu.