Aktualności Aktualności

Powrót

Wiosna- czas edukacji leśnej

Wiosna- czas edukacji leśnej

Leśne potyczki z żywiołami w Wieprzu, wspólne sadzenie drzew w Milówce oraz akcja sprzątania z ogniskiem w Lipowej- to tylko niektóre z ostatnich wydarzeń edukacyjnych, w których wzięli udział leśnicy z Nadleśnictwa Węgierska Górka.

W poniedziałek 22 kwietnia przeprowadziliśmy prelekcję dla przedszkolaków z Milówki na tematy związane z funkcjami lasu oraz istotą pracy leśnika. Zajęcia podsumowano wspólnym uroczystym sadzeniem drzew.

 

24 kwietnia 6 latki z Gminy Radziechowy-Wieprz miały okazje sprawdzić swoja wiedzę podczas finału konkursu pt. „Ekologiczne potyczki- z żywiołami za pan brat”. Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy na tematy przyrodniczo- leśne oraz rozbudzanie zamiłowania i szacunku dla otaczającej nas przyrody.

 

25 kwietnia wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Twardorzeczce wzięliśmy udział w akcji sprzątania świata w Dolinie Zimnika. Dla uczestników przewidziano także zajęcia edukacyjne na ścieżce przyrodniczo-leśnej oraz quizy i gry z nagrodami. Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem.